10/recent posts

18 Şubat 2017 Cumartesi

Bâlâ Atabek -İşte Güneş Geliyor


İşte Güneş Geliyor
Bâlâ Atabek
Zeplin Yayınları
Sayfa Sayısı : 200

Arka Kapak : Bâlâ Atabek, bu ilk romanında aile, arkadaşlık ve aşk ekseninde gelişen olayları Beatles şarkıları eşliğinde anlatıyor okurlarına. Eğlenceli, parlak ve mizah dolu bir dille anlatılan tüm bu kesitler, genç bir zekânın keskin bir kalemle buluşmasının ender güzel örneklerinden biri olduğunu kanıtlar nitelikte. Şimdi müzik ve edebiyatın keyfini sürme vakti.

"Gönül," demişti, "nereye gitse sevdiceğini isterse, nereye gitse sevdiceğini görürse, sonunu bilemeyeceği bir felaketin içindedir. Bu felaket, seni önce senden kaçırır ama bil ki onun adı aşktır. Ancak o felaketin içine girince anlarsın, fırtınalarla nasıl baş edeceğini."
(Tanıtım Bülteninden)

Alıntılar : 
👉Şu dünyada bir ayrılığa bir de ölüme çare bulamadılar,bunlar meşakattli meseleler,belki halletseydik evlerimizde yalnız kalıp tek başınalığımızdan sızlamazdık.

👉'Gönül' demişti , 'nereye gitse sevdiceğini isterse,nereye gitse sevdiceğini görürse,sonunu bilemeyeceği bir felaketin içindedir.Bu felaket seni önce senden kaçırır ama bil ki onun adı aşktır.Ancak o felaketin içine girince anlarsın , fırtınalarla nasıl baş edeceğini.

👉Hayat,iki mevsimden oluşmalı , ilkbahar ve sonbahar.Gerisi Yalan.

👉Neresinden başlayacağımı bilmediğim yollara
girmekten korkuyor olsam bile,onlara hâlâ adım
atacak cesaretim olduğu için şükrediyorum.

Yorum :       
Herkese Merhabalarrr 😎

Bu yazımı ''The Beatles -Hey Jude ' şarkısı eşliğinde yazıyorum.Maksat kitabı müzikle desteklemek 😎
Biricik kuzenim Sevdalinka'nın instagram paylaşımında gördüğüm bu kitabı beğendim , talip oldum, ikimizde kitap sever olduğumuz için akşama bana yolladı kitabı.
Öncellikle yazarını tanımadığımı düşündüm sonra internetten baktığımda aslında tanıdık bir yüzle karşılaştım bu kişi 'Beni Böyle Sev dizisinde ki Fahriyeydi' sonra kitaba olan merakım daha da arttı.Ve okumaya başladım.

Ön söz kısmında aşkı ve ayrlığı daha sonra ikinci kitabını bitirmenin keyfini ve bize kısa bir tavsiyeyle bitirip, sonra kitabın da neden Beatles a yer verdiği anlatmış.Bunu okuduktan sonra aklıma İmkansızın Şarkısı kitabı geldi.O da ismini Beatles grubundan alıyordu.

Gel gelelim konusuna , kitabımızda Ferit adında bir karakter var . Mutlu ve kadın nüfusunun yüksek olduğu bir aileye , sıkıcı bir işe , hergele diye adlandırdığı bir yazar arkadaşa sahip.Müzik dinlemeyi seviyor ve vosvos sahibi bir karakter.Okuduğum kadarıyla betimlemelerini ve hayata karşı bakış açısını sevdiğim bir karakter.Daha sonra bir gün bir Leyla ile karşılaşıyor.Leyla'yı beyaz bulutlara benzetiyor.Sade ve göz alıcı ve bir aşk başlıyor..Aslında bir aşk süreci demeliyim.Bu süreçte Ferit'in
fütursuzca kalbinde debelenen hislerine rağmen avuç içlerinde kaybolmasını okuyoruz .Bu duygu ve düşünceler melankolik derecesinde değil.Kitap da sevdiğim ilk şey bu oldu.Kitapda ki olay ve olgular o kadar bizden ki , az biraz sonunu tahmin edebildim.
Çok beğendim kitabı , açıkcası okurken mutlu oldum.Çünkü oyunculuk yönüyle tanıdığım bir bayanın yazdığı kitabı okuyup keyif almam benim için mutluluktu.

Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa