10/recent posts

25 Şubat 2017 Cumartesi

Arda Erel - Arayış

 Arda Erel
Arayış
İnkilap Kitabevi
Sayfa Sayısı : 216

Arka Kapak : 
Bu hayata bir kere geliyoruz ve gelmemizin amacı bir arayıştır bana göre. Bak etrafına. Huzur arayışında biri, diğeri para arayışında, başka biri aşk, ötekisi sağlık...
Ben bu arayışıma çocukken başladım. İlk önce dışarıda aradım, sonra döndüm içime, kalbimde aradım. Yolculuk yaptım insanların hayatlarında. Koştum hayattan hayata.

Ama en önemlisi, içine dönmekmiş.
En son da içime yaptığım yolculukla birleştirdim tüm parçaları... Ve aradığımı buldum sonunda...

Sonra istedim ki, bu arayışım bir kitap olsun ve ulaşsın binlerce kalbe...

Hayat yolculuğunda kalbine misafir olmayı çok isterim...

Alıntılar : 

👉Çünkü herkes hedeflediği şeyi yaşıyor.Ve insanın ulaştığı her neyse , hedeflediği de o oluyor.

👉Çünkü bir aklım var ...
Ve aklımın çalıştığı kadar güzel gidecek bir hayatım.

👉 Sanırım insanın sınavı ,ilk olarak neyle sınandığını görmekle , daha sonra da sınandığı şeyi yenmesi gerektiğini öğrenerek oluyor.

👉Yapmak istedim yaptım.Fazla düşünmeye lüzum yok.
Yaşamasaydım öğrenemezdim.
Öğrenseydim , bugünkü ben olamazdım.

👉En azından uyku diye bir şey var.Kendimizi bir süreliğine terk ediş seyahati sanki , değil mi ?


Yorum : 
Herkese Merhabalaar :)

Kendime 2017 ye dair hedefler koymuştum.Sonra kitaplığıma baktığımda bu sıralar hiç yeni kitap almadığımı farkettim.En son da Aşktan Geriye Kalanlar sergisine gittiğimde D&R den Arda Erel'in yeni çıkan kitabını aldım.Daha önce İnstagram paylaşımlarından takip ediyordum ama hayran derecesinde de değildim.Ama yeni çıkan kitabı bana farklı bir enerji verdiği için bir okuyayım ne kaybederim diye düşündüm 😊
Kitap 57 bölümden oluşuyor.Bu bölümler kısa bir sayfalık bazen üç sayfalık ve  içeriği yazarın kendi deneyimleri,düşüncelerini ve tavsiyelerini kapsamakta.Öncelikle kitabı okurken sanki böyle sessiz bir cafe de , yanınızda içeceğiniz ve karşınızda yazar la sohbet ediyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz.Kitap da sevdiğim özellikler, sizi rahatlatıyor belkide sizin  bazı konularda ki gri düşüncelerinizi beyaz a ve ya siyaha çevirebilen bir yanı var.Okudukça kendini ciddi anlamda değerli hissediyorsunuz.Çünkü yazar kitap da ''Kendine dönüp , içerdekine iyi ol.. Sonra dışına dönüp , dışardakilere.. '' diyor.Bölüm sonlarındaki özlü söz diye adlandırdığım kısımları beğendim.Benim hayallerime ulaşmamın benden geçtiğini , düşüncelerimi pozitif kullanmalı vs vs.
Sanki bir arkadaş tavsiyesi dinlermiş gibi okudum kitabı tabi devamını getirmek sana kalmış.Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
2 yorum:
  1. Arda erele biraz soğuk bakıyorum ama neden olmasın okunabilir :)) Sanırım güzel anlatım olmuş teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba :) Bende instagramdan takip ediyordum ama güzel okunabilir bir kitap olmuş az da olsa içinden kendine bir şeyler bulabilirsinn :)

      Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa