10/recent posts

25 Mayıs 2016 Çarşamba

Marissa Meyer - Scarlet


Scarlet
Marissa Meyer
Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı : 272

Arka Kapak : 


Dünya Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıyayken, Külkedisi İle Kırmızı Başlıklı Kız'ın Yolları Kesişecek…

Mekanik ustası sayborg Cinder hapishaneden kaçma planları yapıyor ancak bunu başarabilse bile dış dünyanın tehlikelerine karşı kendini nasıl koruyacak? 

Dünya'nın diğer ucunda, Scarlet Benoit'nın büyükannesi günlerdir kayıp. Scarlet büyükannesini bulmasına yardımcı olabilecek bir sokak savaşçısı olan Wolf'la tanıştığında, başta bu yabancıya güvenmekte tereddüt ediyor. Ne de olsa sokaklar 'kurt'larla dolu! Yolları kesişen Scarlet, Wolf ve Cinder birlikte esrarengiz bir maceraya atılırken onları bekleyen yeni bir gizemden habersizler. Şimdi üç masal kahramanı da Ay Ülkesi kraliçesinin hep bir adım önünde olmak zorunda. Çünkü kötü kalpli kraliçe, yakışıklı prensi kendi kralı ve esiri yapmak için elinden geleni ardına koymayacak. 


Yorum : 


Ay günlükleri serisinin ilk kitabı Cinder'i uzun zaman önce bitirmiştim.Scarlet için stok da olmadığı için beklemiştim ee normal olarak araya okul falan filan da girince sonunda bitti.Sanırım ben bu seriye bayıldım.Sırada üç kitabım daha var ama olay bakımından beni çok heyecanlandırıyor.Yani diyorum ki bu kitapta kırmızı başlıklı kızı nasıl verebilir.Yazar bu bakımdan beni çok şaşırtıyor. :)
Tüm kitaplar birbirine bağlı olarak ilerliyor bu kitap da Cinder ve Scarlet'in nasıl ortak bir nokta da buluştuğunu okuyoruz ayrıca ikisinin de başından geçen olayları sırasıyla okuyoruz.Aslında beni Cinder'li olan kısımlar daha heyecanlandırdı çünkü ilk kitap çok karışık bir yerde bitmişti.                                                     


Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
2 yorum:
  1. Öncelikli şimdiki blog tasarımın çok hoşuma gitti rabia :) Kitaba gelince de dikkatimi çekti hediye olarak yollayabilirsin aslında :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba Emre :) Evet eski blog temamı tekrardan kullanmaya karar verdim.Tüm seriyi okuyayım neden olmasın =)

      Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa