10/recent posts

15 Nisan 2016 Cuma

İzledim | Spotlight

Yapımı : 2015 - ABD
Tür :  Gerilim
Süre: 128 Dak.
Yönetmen Thomas McCarthy
Oyuncular :Rachel McAdams ,  Mark Ruffalo ,  Liev Schreiber ,  Michael Keaton ,  Stanley Tucci
Senaryo Thomas McCarthy ,  Josh Singer

                                             ★

Konusu : 
Spotlight, Tom McCarthy tarafından yönetilen ve McCarthy ve Josh Singer tarafından yazılan 2015 yapımı Amerikan drama filmi.[4][5] Film ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor.

2001 yılında The Boston Globe, Marty Baron (Liev Schreiber) adında yeni bir editör kiralar. Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton) ile tanışan Baron, Walter'in küçük gazeteci topluluğu takımı ''Spotlight''ın başkanı olduğunu anlar. Baron gazetede sübyancı papaz John Geoghan ve Boston Başpiskoposu Cardinal Bernard Law hakkında küçük bir yazı okur ve Spotlight Takımı'nı hikayeyi kovalamaya zorlar.

Hikayeyi takip eden Spotlight Takımı, Massachusetts'de Roma Katolik rahiplerinin çocuklara yönelik olan cinsel tacizlerini ve bunun Boston Başpiskoposluğu tarafından gizlendiğini ortaya çıkarır. Çalışmalarını genişleten takım sübyancı papazları iyileştirmeye çalışan eski bir rahip sayesinde Boston'da yaklaşık 90 tane tacizci papaz olduğunu öğrenir. Araştırmaları yoluyla listeyi 87 isimle şekillendirirler ve kurbanları aramaya başlarlar. Takımın araştırmalarına 11 Eylül olayı engel olunca hikayeden biraz çekinmeye başlarlar. Sonra hikaye tekrar kendini toplamaya başlar ve Michael Rezendes (Mark Ruffalo) bazı belgeler keşfeder. Sorunun farkında olan Kardinal Law bunları görmezden gelir.

                                            ★

Filmin Fragmanı ;

  


Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
9 yorum:
 1. Bu filmi merak ediyorum ama bir türlü izleyemedim.. Umarım yakın zamanda.. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. =) Güzel bir filmdi.Konusu özellikle umarım kısa zamanda izlersinn :)))

   Sil
 2. Selam, blog keşif etkinliğinden geliyorum. :) Açıkçası bu filmin konusu günümüz mide bulandırıcı olaylarına da uyduğu için çok merak ediyorum ancak fırsat bulup izleyemedim. En kısa zamanda izlemek istiyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoşgeldin :)
   Sana katılıyorum,günümüzdeki olaylara çok uyuşuyor işte az da olsa farkındalılığı arttırmak için güzel bir filmdi.Umarım kısa zamanda izlersin :)

   Sil
 3. Bu film elimde, pek heveslendim, onlar ödüllerini izlerken göre göre daha izlemek nasip olmadı. .. cahil okur dan geldim, bana da beklerim 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum biliyorum hoşgeldin valla :)
   Boş vaktini belki bununla değerlendirirsin seviceğine eminim

   Sil
 4. Tavsiye için teşekkürler. İzlenecekler listeme ekleyeceğim. Rachel McAdams sevdiğim bir oyuncu özellikle de Sherlock filmindeki karakteri çok başarılı.

  YanıtlaSil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa