10/recent posts

29 Şubat 2016 Pazartesi

Mim : Kişisel Blog Sahipleri Ne Düşünüyor ?


Sevgili Dreamland Günlükleri beni Kişisel Blog Yazarları Ne Düşünüyor mim'ine etiketlemiş bu benim yapacağım ilk  etiketlediği için çok teşekkürler


1. Yakın çevrenizdeki insanlara bloğunuzdan söz ediyor musunuz?
Tabikii de evet
Yakın çevreme laf arasında da olsa bir bloga sahip olduğumu söylüyorum.Eğer benden kitap tavsiyesi isterlerse işte girip siteden bakabilirsiniz demek artık kolayıma geliyor.Ayrıca bir kitabı okuyup hakkındaki düşüncelerimi sorduklarında onlara sayfanın linkini atıyorum.Blogum dan sürekli bahsettiğim günlerim de olmuştur.


2. Neden Blog yazıyorsunuz?

Blog yazıyorum çünkü okuduğum kitapları hatırlamak ve kayıt altına tutmak için.Aslında daha önce bir defter tutuyordum işte kitap içindeki alıntılar , konusu ve düşüncelerim hakkında ama bu bana göre değildi belli bir verim alamıyordum.Daha sonra blog açmaya karar verdim hem benim açımdan elverişli oldu hem de arkadaşlarımın beğenmesi hoşuma gitti.


3. İlk yazınız ile en son yazdığınız yazı arasında ne gibi farklar var?
:) Adeta bir uçurum.İlk yazımı bir alışveriş yazısı yazmıştım işte her kitabın yazısını renkli yapmıştım.Resim kullanmamıştım.Yorum katmamıştım.Adeta bir felaketti.Zaten daha sonra o yayınlarımı sildim çünkü zaman geçtikten sonra benim bile ilgimi çekmemişti.Daha sonra yazılarımı daha düzenli yazmaya karar verdim.Düzeni şu şekilde ayarladım ;
Kitabın güzel bir resmini ekle.
Mutlaka arka kapak ekle.
Alıntılar varsa yaz.(Resim eklemek )
Yorum yap

İlk yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

4. Blog yazmak normal yaşantınıza neler kattı?

Öncelikle kendi açımdan benim için bir hobi oldu.Yani bazen biran önce okuyup yazısının yazayım diye de düşündüğüm zamanda oldu.Daha sonra yeni kişilerle tanışmak :) bu çok değişik bir şey tanımadığınız insan sizin yazınızı beğeniyor ve yorum yapıyor bu da güzel bir duygu.Kısacası blog yazmak benim yaşantıma ayrı bir mutluluk kattı.

5. Yakın arkadaşlarınıza blog yazmalarını önerir misiniz?

Tabiki de evet :) Yakın arkadaşlarıma , blog açmaya karar verip açmayanlara , sadece okumakla yetinenlere blog yazmalarını öneririm.Belli bir süre sonra bundan zevk alıp hayatınızın bir köşesine blog yazmayı ekliceksiniz .

6. Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?

Öncelikle alacağım kitabı instagram dan araştırıyorum.Zaten o sırada alacağım kitaplar hakkında bir görüşüm oluyor daha sonra eğer okuduğum kitabı takip ettiğim bloglardan yorumlayan arkadaşlarım var ise onların yorumlarını okuyorum.Kaynak olarak Blogger ve Google sağolsun. :)

7. Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kuruyor musunuz?

Opps :) Bu sorunun cevabını bilmiyorum.Aslında yazılarını okuduğum ve yorum yaptığım blogger arkadaşlarımdan hiç kötü bir dönüş almadım bu iyi iletişim kurduğum anlamına gelir mi acaba :)
Bilmiyorum buralarda çok vakit geçirmedim çok samimi blogger arkadaşlarım yok ama bu olmayacak anlamına gelmez sanırım . :)


8. Rahatsız olduğunuz konular var mı?

Rahatsız olduğum konular iletişimsizlik mesela ben bazen okuduğum bir bloga yorum yapmaktan çekiniyorum.Çoğunlukla ana sayfaya düşen tüm yazıları tek tek okuyorum.Daha sonra 'yorum yapmak için ' yorum yapan insanlardan rahatsızım bana fikirlerini söyleyen , olumlu veya olumsuz her şeyi kabul edebilirim.Yeter ki iletişim olsun
Etiketler
Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
6 yorum:
 1. ahahah ben de kitap hakkında düşüncemi sorduklarında bloga yazdım diyorum direk :D bu arada iyi ki yazıyorsun bence :) eskiden beri senin gizli takipçindim :) şimdi benim de blogum olunca yorum yazmaktan çekinmemeye başladım ve sen de bana öyle sıcak geldin ki :) böyle kibirsiz bloggerlar candır <3 iyi ki varsın :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu nasıl güzel bir yorum :) Çok teşekkür ederim ama sen de samimi bir kişisin bunu yorumlarından anlayabiliyorum yüreğine sağlık =)

   Sil
 2. Hiççç çekinme canım içinden ne geçiyorsa onu yaz bence ve blog açma nedenimiz benziyor :D ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Teşekkür ederim evet benziyor sanırım artık çekinmeme gerek kalmayacak

   Sil
 3. Ne güzel bir mim değil mi? bende yaptım bu mimi, aslında bu tür mimler daha çok olmalı. Bu tür mimler sayesinde blog yazarı arkadaşları daha iyi tanıyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten de anlamli bir mim di.Sizinkini okumuştum :) size katiliyorum daha fazla olmasi daha cok etkileşim

   Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa