10/recent posts

24 Kasım 2015 Salı

İzledim | Ölü Ozanlar Derneği

Yapımı : 1989 - ABD
Tür :  Komedi, Drama, 
Süre: 128 Dak.
Yönetmen : Peter Weir
Senaryo : Tom Schulman

Konusu : 1959 yılında geçen film, John Keating (Robin Williams) adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy'de (takma adı Hell-ton) öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlar. Bay Keating, çoğu baskı altında olan öğrencileri edebiyat ve şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırır. Onlara özgürlüğü, hayatı yeniden anlamayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğretir. Ancak Welton Akademisinin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmayacaktır. Okul müdürü Bay Nolan, yeni edebiyat öğretmenini, öğrencilerinden birinin intiharı üzerine, sorumlu görmüştür. Bunu bahane ederek edebiyat öğretmeni Bay Keating'i okuldan ayrılmaya zorlamıştır, fakat bu ayrılığa onu anlayan öğrencilerinin verdiği tepki Bay Nolan'ı hayatı boyunca yaşadığı belki de en utanç duyacağı anına sürükler.

Filmden Kesitler :


Benim Favorim

                                                                           


Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
6 yorum:
 1. Çok sevdiğim filmlerden biridir^^ Ama filmin kitaptan daha güzel olduğu söylenen nadir yapımlardan birisi. Ben kitabı okumadım, sen okudun mu? Film mi kitap mı? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de daha yeni fırsatım oldu izlemeye ama filmin kitaptan daha güzel olduğu kanısındayım çünkü okuyanların çoğu filmi daha öneriyor :)

   Sil
 2. bloğuna üye oldum bile ne güzel bende seni bloğuma bekliyorum,sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. merabaaaa. güzel film tabii. seize the day (carpe diem) (an'ı yakala) bak dün bi yazmıştım "yani işte bazen" bu konunun benzeri. bi deeee bloguma hoşgeldin kiii. ne güzel. kitaplar filmler. en sevdiğim şeyler. bi deee müzik. görüşürüz kiii. :) bak ben bloglara üye olmadan okuyom. şaşırma taam mıı. ama okurum kiii. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu nasıl güzell bir karşılama teşekkür ederim sen oku gerisi mühim değil :)))

   Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa