10/recent posts

21 Kasım 2015 Cumartesi

Carol Rifka Brunt - Kurtlara Söyle Eve Döndüm

Kurtlara Söyle Eve Döndüm
Carol Rifka Brunt
Martı Yayınları
Sayfa: 512

Arka Kapak : 

Aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla...

Günün birinde kimselere bahsedemeyeceğiniz türde bir sevgiye kapılırsanız?

En derine gömmeniz gereken ve ne kadar uğraşsanız da bir türlü peşinizi bırakmayan. Yok olup gideceğine zamanla daha da büyüyerek varlığınızı kaplayan ve sonunda ta kendiniz olup size dönüşen bir sevgiye?

Her bitişin yeni başlangıçlara açılan bir kapı olduğunu hatırlatan Kurtlara Söyle Eve Döndüm, önyargıların yalnızca gerçek sevgiye boyun eğdiğinin de güzel bir kanıtı...
(Tanıtım Bülteninden)

Yorum : 
Herkese Merhaba
Güzel bir kitap ile karşınızdayım.Doğum günüm de bana arkadaşım hediye etti merak ettiğim bir kitaptı önceliği bu kitaba verdim ve iyi ki de önce bunu okumuşum.Kitapta hoşuma giden bir çok unsur var ; Karakterlerden June'un ortaçağ hayranlığı , Finn 'ın ressam olması,Greta'ın şahane sesi.Kitap da sürekli kitap ismi ve şarkı isimlerinin geçmesi bazı mekanlara ait kısa bilgiler verilmesi bunlar madalyonun bir kısmı diğer kısmı ise kitabın konusu öncellikle önyargılı olmamalısınız çünkü kitapta homoseksüel iki insanın aşkını anlatıyor ayrıca June'un dayısına olan hayranlığı da ön planda.Kitabın en alıcı kısmı ise dayısının AIDS yüzünden ölmesi ve June'un dayısının erkek arkadaşıyla vakit geçirmesi aslında ilk başlarda bunu sadece dayısının hakkında yeni bir şeyler duymak ve onu kalıcı haline getirmek olsa da öğrendikleri onu az da üzüyor.He birde elimizde kıskanç bir abla modeli Greta var.June un dayısına olan hayranlığı daha sonra da Toby olan sevgisini kıskanıyor.Ama kitabın sonlarına doğru bu olay bitiyor.

Daha bir sürü güzel detay olmasına rağmen burada bu yorumu kesiyorumBeğendiysen Paylaşabilirsin :)
6 yorum:
 1. Bu kitabı çok da beğenmeyen bir ben varım galiba :) Vakit geçirmek için okunabilir bence ama beklentiyi yüksek tutmamalı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acaba hangi yönünü beğenmedin :) ben okurken baya hoşuma gitti

   Sil
  2. Dili oldukça basitti ve içeriğinde de öyle aham şaham pek bir şey yoktu gibi. Ya da ben fazla beklentiyle başladığım için böyle oldu bilmiyorum ama benim beklentilerimi karşılamadı :(

   Sil
  3. hmm anladım eğer beklentin yüksekse tabi ki seni tatmin etmemiştir.Ben kitabın işleyişini beğendim konusu da pek kötü değildi :) belki de ben daha önce bu tarz bir kitap okumadığım için de bana güzel gelmiş olabilir :)

   Sil
 2. İlginç bir kitaba benziyor, denemeye değer...

  YanıtlaSil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa