10/recent posts

28 Kasım 2015 Cumartesi

Happy Postcrossing !


Herkese Merhabaa

Bugün size belli bir süredir kullandığım Postcrossing sitesinden bahsetmek istiyorum.Mektup arkadaşı bazında bir şeyler ararken bu site hakkında bir kaç yazı okuduktan sonra üye oldum.

Peki nedir bu Postcrossing?

 Dünya çapında kartpostallaşma amacıyla kurulmuş basit bir sistem.Ana fikir şudur ki ; Eğer bir kartpostal gönderirseniz , siz de en azından bir tane alacaksınız, dünyanın herhangi bir yerindeki kullanıcıdan. Öncellikle siteye girip , hesabınızı oluşturuyorsunuz.Daha sonra ''Send a postcard'' a basıyorsunuz ve karşınıza rastgele bir kullanıcı geliyor siz bu kişiye kartpostal gönderiyorsunuz.
Göndereceğiniz kişinin profili ve adresi dışında bir de kod numarası çıkıyor ( örn : TR-123456 ).Bu kodu da kartpostalınızın bir köşesine yazıyorsunuz ki adrese ulaştığında alıcı o kodu siteye girip ''Register a postcard '' a tıklayarak kaydediyor.Sonra kartpostalınızın ulaştığına dair bir mail alıyorsunuz.İlk önce aynı anda yalnızca 5 kartpostal gönderebiliyrsunuz. Bu limit gönderdiğiniz kartpostal sayısı arttıkça artıyor. 
Siteye kayıt olurken size de kartpostal gelmesi için adresinizi yazıyorsunuz ama bu sizi tedirgin etmesin çünkü postcrossing adresinizi kartpostal göndericileri dışında kimseyle paylaşmayacağını temin ediyor.
Kartpostal gönderimi sırasında dikkat edilecek unsurlar ise ;Kartpostalınızın üzerine mutlaka bir şeyler yazınız.Boş bir kart sıkıcıdır.Kartpostalınızın üzerine alıcının kodunu eklemeyi uınutmayınız.
Son olarak Kartpostallarınızı zarfsız ve üzerine ıslak pul yapıştırarak gönderiniz.

Site Ulaşmak İçin Tıklayınız
Etiketler
Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
4 yorum:
 1. Muhteşem bir sistemmiş :) Peki bunun ücreti nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece kartpostal ve pul a ödeme yapıyorsunuz.Kartpostallar da karaköy tarafında 8 tanesi 1 TL civarında pul ücreti olarak da 2.50 TL olsa size toplam 3.50 TL ye geliyor aslında bu kadarcık .:)))

   Sil
  2. Fazla birşey değilmiş, denenmeye değer :)

   Sil
  3. Bencede :) Karşılığında kendine ait bir koleksiyon filan olabilir yani çok denersen :))

   Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa