10/recent posts

11 Kasım 2015 Çarşamba

Sarah Jıo - Agapi Ölümsüz Aşk

Agapi Ölümsüz Aşk
Orjinal isim: The Look of Love
Sarah Jıo
Pena Yayınları
Sayfa Sayısı : 280

                                                                             ★

Arka Kapak :

İlk görüşte âşık olabilirsiniz. Fiziksel bir çekime kapılarak âşık olabilirsiniz. Tutku ve ihtiras dolu bir serüvene çıkabilirsiniz. Paylaşımlarınız üzerinden aşka tutunabilirsiniz. Hiçbir bağlayıcılığı olmayacak şekilde de aşkı tanımlayabilirsiniz. Peki gelecek planlarınızla uyumlu bir aşka ne dersiniz? Ya da belki ölümsüz aşkı bulursunuz. Aşkın altıncı hali agapiyi... Onu "o" olduğu için seversiniz ve asla vazgeçmezsiniz.

EROS: Hem fiziksel hem duygusal aşk. Aşkın bu türü tutkuyla doludur.
LUDUS: Bir oyun gibi oynanan aşk. Aşkın bu türünün en önemli parçası eğlencedir. Çiftler, bir araya gelmekten, karşısındakini etkileyip cezbetmekten hoşlanır. Ancak uzun süreli bağlılık sözü yoktur.
STORGE: Arkadaşlıktan doğan ve desteğe dayanan aşk. Güven dolu ve bağlılık gerektiren bir aşktır.
MANIA: Saplantılı aşktır. Duygusal iniş çıkışlar, kıskançlıklar hâkimdir.
PRAGMA: Kalbin değil aklın kontrol ettiği aşktır. Çiftler seveceği kişiyi mantığıyla seçer, kendisiyle benzer ilgi alanları, ortak değerleri olan birini arar.
AGAPI: Özverili, fedakâr, koşulsuz, bencil olmayan aşktır. Kişi kendini sevdiğine adar, karşılığında hiçbir şey beklemeden verir. Onu 'o' olduğu için sever.
(Tanıtım Bülteninden)

                                                                            ★


Alıntılar : 
'Amour vit en avant.' (Aşk hep vardır.)

"Mutlu olmak için başka birine ihtiyacım yok."
"Yalan söylüyorsun," dedi. "Herkesin birilerine ihtiyacı vardır."

Gerçek bir arkadaş, tek bir sözcüğünüzden bile ruhsal durumunuzu anlayabilirdi.

"Birisi kötü bir şey,acı veren bir şey yaptığında bu onları sevmeyi bıraktığımız anlamına gelmez.Biz sadece rotamızı değiştiririz.Hayatımızı başka bir düzene sokarız.Ama aşk var olmaya devam eder."

                                                                               ★


Yorum :
Herkese merhabaa :)

Kitaplarını severek okuduğum Sarah Jıo 'un Pena Yayınlarından çıkmış olan bu kitabını bitirdim.Aslında Tüyap'daki imza günü için okumak istemiştim ama çok saçma bir imza günü düzenlendiği için oraya yetiştirmeye çalışmadım.Kitabı beğendim yani çok kötü bir kitap değildi ama diğer kitaplarına nazaran pek de mükemmel değildi.Aslında kitabın konusu güzel karakterimiz  Jane, aşkı görüyor! Ve bu yeteneği ile ilgili kendisine verilen özel bir görevi tamamlaması gerekiyor.Kitabın konusu , akıcılığına diyecek sözüm yok kitap kendisini okutuyor.Ama ben bu tarz kitap yazmasını sevemedim.Sarah Jıo'un diğer kitaplarında olan geçmişte başlayıp günümüzde kesişen bir kitap kurgusunu daha çok seviyorum.Beni daha çok heyecanlandırıyor.Sonunu tahmin edemiyorum.Son olarak diyeceğim tek şey eğer bundan sonra bu tür romanlar yazıcaksa umarım diğer kitaplarındaki gibi izler bırakır bize.

Sarah Jıo - Elveda Haziran
Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa