10/recent posts

21 Ekim 2015 Çarşamba

Şebnem Burcuoğlu - Kocan Kadar Konuş Diriliş


Kocan Kadar Konuş Diriliş
Şebnem Burcuoğlu
Dex Kitap
Sayfa Sayısı : 252

Arka Kapak : 
"Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek!Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah'ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!"

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı! 
(Tanıtım Bülteninden

Alıntılar  :
** Gurur dediğimiz şey,bazen o kadar yanlış yönlendiriyor ki bizi,çıkmaz sokaklara itiveriyor.

** 
Uzakdoğu inanışına göre Tanrı,her insanın ayak bileğine bir ip takar ve kaderleri birleşecek insanları da bu iple birbirine bağlarmış.İp esner ,kördüğüm olur fakat asla kopmazmış.

** Küçükken kitap okumaktan arta kalan zamanlarda kendimi sokağa atardım hep. Bisiklete binerdim, çimlerin üzerine yatar, saatlerce hayal kurardım. Özgürdüm.

İçimden geçeni özgürce yapmayı bıraktığım ve kendimi insanlara kapattığım yaş kaçtı, hatırlamıyorum. O yaşta özgürlüğü dışarıda değil, sadece kitaplarda aramaya başladım. 

Yorum: 
Herkesee Merhabaa :)
Yakında filmi çıkacak olan Kocan kadar konuş diriliş kitabını daha yeni bitirdim.Kitap çok sürükleyici hemen hemen bir günde bitirebilirsiniz.Ben bu ikinci kitaba bayıldım.Bu kitap da çoğunlukla Sinan ile Efsunun evlilik aşamaları yer verilmiş.Yeni karakterlerin katılmasıyla kitabın temposu biraz daha artmış.Bana göre bu iki kitaba da Gülmek Garanti diye etiket basmaları lazım :)
.Eğer filmini izlediyseniz kitabı okurken kafanız da olayları canlandırabilirsiniz.Filmi de kitap kadar güzeldi.Aslında yazarın bundan sonraki çalışmaları merak ediyorum çünkü bu kitaplar o kadar bizdendi ki Efsun karakterini ve ya onun ailesini etrafımızda görme şansımız fazlaydı.Benim merak ettiğim nokta ise yazarın bu seriden bağımsız bir çalışması.Ve tabi ki ikinci filmin nasıl olacağı :)
Eğer hem biraz aşk hem de okurken eğlenebileceğiniz bir kitap arıyorsanız.Kesinlikle bu seriyi tavsiye ederim :)))Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
2 yorum:
  1. İlk kitabını okudum ve filmini izledim. Filmi kitaba nazaran daha eğlenceliydi bence. İkinci filmini bekliyorum şimdi :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) Bende öyle ikinci film daha bir güzel olacak diye tahmin ediyorum.D

      Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa