10/recent posts

30 Nisan 2015 Perşembe

Pabucumun Ajanı-1 - Asude


Pabucumun Ajanı-1
Asude
Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı : 496


Arka Kapak : Ben Deniz Akın; Fiyasko Birlik Başkanı, yirmi beş yaşında, babasının kızı, annesinin kız kurusu, ekonominin niteliksiz iş gücüyüm. Klasik bir dünyalı, yurdum insanı, fazlaca dağınık ve meteliğe kurşun değil, ancak palavra sıkan beş parasız biriyim.

Tuna Üstüner ise 'Enler' listesinin zirvesinde bir yakışıklı, holdinglerin genç veliahdı, titiz ve disiplinli tam bir Kurumsal Kasıntı. Ben bir enkazsam o bir saray, ben bir köleysem o bir kral, ben bir esintiysem o bir tufan. Ve o benim hem felaketimin, hem de kurtuluşumun adı.

Bizim hikâyemiz nefretle başlayıp, şiddetle devam ederek, aşkla yol aldı. Beni şirketinden kovması hiçbir şey ifade etmiyordu, çünkü kanunlar bizi birbirimize mecbur bırakmıştı. Tuna her gün beni görecek ve ben her gün onun aşkıyla savaşacaktım. Bu aşk çıkmazının ortasında onu mahvetmek için tutulan bir ajan olduğumu ise çoktan unutmuştum.
Hem de onunla evlenecek kadar!
(Tanıtım Bülteninden)

Konusu : Aylardır işsiz olan Deniz artık işsizlikten çok bunalmıştır. Başvurduğu tüm şirketler çok harika bir cv istediğinden her seferinde geri çevrilmiştir. Deniz en sonunda o kadar bunalmıştır ki bir anlık delilikle saçma sapan ve hakaretlerle dolu o müthiş CV sini doldurup önüne gelen ilk şirkte üstelikte yönetim katındaki sekretere vermiştir. CV'yi verirken de tamamen sallayarak Ahmet beyin kuzeniyim demiştir. Ve şansa bakın ki Ahmet Bey de, şirketin CEO'su Tuna Üstüner'in baba tarafından kuzenidır. Bu sayede Deniz hafiften torpille hiç beklemediği bu işe kabul edilir.Tuna Üstüner bu yeni kıza hiç bir konu da güvenmezken, Deniz ise Tuna ya çoktan aşık olmuştur ve olaylar bu yönde ilerler.

Yorum: Mecidiyeköy de şans eseri denk geldim kitaplar arasında tek gözüme çarpan Pabucumun Ajanı kitabıydı çünkü daha öncelerden duymuştum ama almamıştım.Ama asrın hatasını yapmışım :))
Kitap konusuna özellikle de karakterlerine
ba yıl dım !!
Kitabı genel olarak çok çok beğendim.Dolu dolu bir kitaptı.Onun haricinde Denizin tavırları , hissettiklerini ve komik sözlerine bayıldım. Bazı yerlerinde katıla katıla güldüğüm ise doğrudur :))
Tabi ki Tuna karakteri , Tatlı belada ki Travisi geçti.Sabah 4 lere kadar kitabı elimden bırakamadığım da doğrudur.Normal bir aşk hikayesi ve ya tanışma hikayesi değil , Deniz ile Tuna'nın aşk hikayesi karakterler kitaba bu kadar özdeşmiş.Düşünüyorum da olumsuz olarak hiç bir şey yok bana göre keyifle okuduğum bir kitap ve keyif aldığım bir yazardı.
                                

Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa