10/recent posts

23 Nisan 2015 Perşembe

Muhteşem Gatsby - F. Scott Fitzgerald
Muhteşem Gatsby
F.Scott Fitzgerald
Martı Yayınları
Sayfa Sayısı :208Arka Kapak : 
Yıllar önce daha iyi bir hayata sahip olmak için sevmediği bir adamla evlenen güzeller güzeli Daisy'yi bir türlü unutamayan Gatsby, kendini âşık olduğu kadını geri kazanmaya adar.
Hiç bilmediği, zengin ve gösterişli bir dünyaya tutunmaya çalışan Gatsby, kirli ilişkilerden yakasını bir türlü kurtaramaz ve bu kırık aşk hikâyesi, kahramanlarını tahmin edilmesi güç bir sona doğru götürür…
20. yüzyılın en önemli yazarlarından F. Scott Fitzgerald'ın, I. Dünya Savaşı sonrasında lüksün, şaşaalı partilerin ve sınırsız eğlence anlayışının hâkim olduğu Amerika'da geçen unutulmaz romanı, topluma yöneltilen ciddi bir eleştiridir. Kendi kabuğuna çekilmiş zengin çevreyi arka planda ele alan yazar, gerçekleşemeyen Amerikan Rüyası'nın göz boyayan dünyasını Muhteşem Gatsby'de olağanüstü bir anlatımla ele alıyor.

Yorum : 
Sevgili GlorryBooks ' un çekilişinden kazandığım Muhteşem Gatsby kitabı muhteşem şekilde bitti.Kitabın konusu, anlatım şekli ve karakterler oldukça güçlüydü.Direk yorum kısmına geçtim çünkü kitabın konusunu anlatırsam heyecanı kalmaz :)) 
Bazı kitapların arka kapaklarını okuyup almaya karar veririz bazen içindekiler bizi tatmin etmez ama bazende hiç beklemediğimiz derece de bizi içine alan konu yer alır.Muhteşem Gatsby kitabı için ikinci durum geçerli çünkü arka kapak dan çok daha fazlası var kitabın içinde.Bazen elimden bırakıp ''Sanırım daha fazla okumayacağım '' dediğim yerleri de olsa iyi ki ertelememişim.
Buna ilave olarak bir de 2013 yılında çekilmiş olan filmini izledim.Kitaba tamamen sadık kalan bir film yapmışlar ve çok güzel olmuş hayal dünyamda biçimlendirdiğim karakterlerin bilgisayarımın ekranın da olması güzeldi.Filmi de beğendim kitabı da :)

                                                O Zaman Önce Okumalı Sonra İzlenmelidir.

                   
                                                         
                                                   

Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa