10/recent posts

14 Nisan 2015 Salı

Köprü - Karen Kingsbury

Köprü
Karen Kingbury
Eksik Parça Yayınevi
Sayfa Sayısı : 208Arka Kapak : 
Farklı dünyalardan iki genç yaşadıkları şehirlerden uzakta, müzik okumak için geldikleri üniversitede tanışır ve birbirlerine âşık olurlar. Aynı zamanda kitaplara ve okumaya da âşıktırlar. Her gün birlikte zaman geçirdikleri Köprü adındaki kitabevi onların gurbetteki evleri olur. Burası onlarla hayalleri arasında da köprü kurmaktadır. Ancak ait oldukları dünyalar onları birbirinden koparır. 

Yıllar sonra yaşanan bir trajedi onları tekrar aynı yerde, Köprü'de birleştirir. Bu trajedi acaba onlara tanınan ikinci bir şans mıdır? Köprü bir mucizeyle tekrar ayağa kalkacak mıdır? NewYork Times Best Seller Yazarı Karen Kingsbury, ŞANS'tan sonra bu kez de kayıp bir aşkı, doğal afetle yerle bir olan bir kitabevini ve bu kitabevinden yolu geçenlerin vefa duygusuyla bir araya gelmelerini anlattığı, yürekleri ısıtan bir hikâye ile okuyucularının karşısına çıkıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Konusu : 

Köprü , Fraklin Caddesinde yer alan küçük ve herkesin uğradığı bir kitabevidir. Kitabevinin sahibi Charlie , buraya gelen tüm herkesi bir müşteri olarak değil de ailesi olarak görür.Aynı üniversiteye giden Ryan ve Molly iki yıl boyunca bu kitabevinde vakit geçirir.Zaman ile birbirlerine aşık olan bu gençler bir yanlış anlaşılma sonucu ayrılırlar ve farklı şehirlere yerleşirler.Onları buluşturan ise Köprüdür.


Yorum : 
Karen Kingbury 'ın okuduğum ikinci kitabı olan 
Köprü 'yü genel olarak beğendim.Kitap sadece insanlar arasında ki aşk ilişkilerini değil aynı zaman da kitap ile olan ilişkilerini de anlatıyor. Yazar tam beklediğim gibi yine inanç ve dua yı kitabında yer vermiş ama bu sefer beni çok rahatsız etmedi.Ayrıca kitabı bitirdikten sonra keşke biraz daha uzun olsaydı diye düşündüm . Bir seferde okuyabilceğiniz 

Kitabın , Aşkın , İkinci Şansın yer aldığı Köprü ' yü Okumalısınızz !!
Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa