10/recent posts

5 Mart 2015 Perşembe

Karen Kıngsbury - Son Mektup


Son Mektup
Karen Kıngsbury
Novella Yayınları
Sayfa Sayısı : 448


Arka Kapak :

İYİ YAŞA ,
SIK SIK GÜL,
ÇOK SEV ...

 
"Benim bu filmle ilgili rüyam nedir, biliyor musunuz? Bu filmi seyrettikten sonra insanların sinema salonlarından hayatları değişmiş bir şekilde çıkmaları. Bu film sayesinde iyileşmelerini, sevgilerinin derinleşmesini ümit ediyorum. Tanrı'ya ve ailelerine olan bağlılıklarının güçlenmesini umuyorum."

İnsanlığın geçtiği zorlu dönemeçleri aile, sevgi bağıyla güçlendirmeyi iyi bilen Karen Kingsbury insan ilişkilerinin inişi çıkışlı serüvenini muhteşem bir dille ele alıyor. Kuşaklar arasındaki kopukluğa, iletişimsizliğin yol açtığı sorunlara sahip olduğumuz değerlerin önemiyle cevap veren yazar, Son Mektup'ta bütün umutlarını bir filme bağlayan iki arkadaşın çıktığı yolculukla doyumsuz bir okuma sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Yorum : 
Önceden yayımlamış olduğum yayını sildiğim için tekrardan bir yazı yazmak istedim.Kitap iki arkadaşın insanların Tanrı'ya olan bağlarını güçlendirmek için bir film çekmeye karar veriyorlar ve bu filmi çekerken yaşadıkları olayı konu alıyor.İki karakterin filmi çekerken aksiliklerini , aile sorunları da kitap da yer alıyor.Kitap da güzel olan ise , sadece size karakterlerin düşüncelerini ve eylemlerini değil , aynı zamanda filmin çekilme sürecini , diğer karakterlerin inançlarını , düşüncelerini de bize sunuyor.Genel olarak kitabı okurken ilk bölümlerinde çok sıkıldım ama sonunu beğendiğim kitaplardan dır kendileri :)
Bailey and Cody benim favorimdi kitapta kısa da bahsedilse :)
Kitap da bana göre biraz fazla inanç ve ahlak konusunda kelimeler olması beni yer yer rahatsız etse de verilmesi gereken mesajı aldım
:)


                Mucizeler sadece vaktini bekler...


Sözümü söyleyip .
Yeni karakterlere yelken açıyorum :)Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
1 yorum:
  1. Merhaba, blogunuzu yeni keşfettim. Takibe aldım. Bana da beklerim :)

    www.gripalyaco.com

    Sevgiler..

    YanıtlaSil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa