10/recent posts

13 Şubat 2015 Cuma

Gökkuşağını Yakalamak - Kathleen Long


Gökkuşağını Yakalamak
Kathleen Long
Arkadya Yayınları
Sayfa Sayısı : 310
Kategori : 19

Arka Kapak :

 Siz kendi gölgenizin esiri olmuşken , başkasının hayatını nasıl aydınlatabilirsiniz ?

Bir zamanlar tek derdinin fazla kiloları olduğunu düşünen Bernadette Murphy, hayatın, yediği çikolata kadar tatlı olmadığını acı bir şekilde anlamıştır. Babasının ani kaybıyla kendini adeta bir boşlukta bulurken, kocasının onu terk edişiyle içten içe savaşmaktadır. En yakın arkadaşının bir bebek beklediği gerçeği ise onu adeta karanlığa sürüklemektedir.

Aslında acıya ve kalp ağrısına hiç de yabancı olmayan Bernadette, babasının ona bıraktığı şifreli cümlelerden oluşan bir defterle kendine bir yol bulmaya çalışacaktır. Çözmeye çalıştığı her şifreli cümle, yeni bir umut kapısıdır onun için. Ya bu umut kapısını aralarken gökkuşağının peşinden gidecektir ya da kendi gölgesine hapsolacaktır.

Gökkuşağını Yakalamak, kabullenişi ve hayat sağanağında nasıl ilerleyeceğimizi trajikomik bir dille anlatan etkileyici bir roman.

Konusu : 
Gökkuşağını Yakalamak bir yaşanan zorluklardan sonra daha iyi olma , iyileşme dönemini anlatan bir roman. Bernie , babasının ölümünden sonra kendini çok kötü hissediyor.Bunun yanı sıra eşi Ryan da onu terketmesi , en yakın arkadaşı Diane  nın bir bebek beklemesi tüm bu olaylar Bernie yi bir çıkmaza sürüklüyor.Bütün bu yaşadıklarını  bol bol yiyerek , bazen televizyon kanallarında alışveriş yaparak , arkadaşının kızı Ashley ile vakit geçirerek doldurmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra birkaç güzel olay dan oluşan bir kitap.


Alıntılar :

 Eğer nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, oraya vardığınızda ulaşmak istediğiniz yeri kaçırabilirsiniz."

 "Bazen kapıyı kimin çaldığını bilmek kolay değildir. fırsat mı, yoksa şeytan mı?"

"Cesaret, ölümüne korktuğunu bilen tek kişi olma sanatıdır."
"Bir insanın yaşamının en önemli kısmı, iyilik ve sevgi adına yaptığı küçük, isimsiz ve anımsanmayan eylemlerdir."

Hayallerine sımsıkı sarıl çünkü hayallerin yok olursa, hayat, kanadı kırık, uçamayan bir kuşa benzer."

Yorum : 
Öncellikle
 Gökkuşağını Yakalamak kitabını genel olarak beğendim. Zaten Arkadya Yayınlarının kitaplarını seviyorum , hatta bayılıyorum diyebilirim.Yani böyle uzun uzun okunup üstünde konuşulacak bir kitap değil.Konu olarak güzel sizi bir yerden sonra kendisine bağlıyor , kitabın her bölümüne geçerken bir anlamlı söz olması benim hoşuma giden noktalardandı.Ayrıca yazarın konuyu anlatış tarzını beğendim belki daha sonra başka bir kitabını daha okuyup sizlerle paylaşabilirim.

Bunun yanı sıra 19.kategori yı bitirdiğime göre sanıırım sadece Simyacı- John Ward 'ı beğenmedim.


 


Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
Hiç yorum yok:

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa