10/recent posts

26 Şubat 2015 Perşembe

Efsane Tanrıçası - Tanrıça Serisi 7.Kitap - P.C Cast
Efsane Tanrıçası
P.C. Cast
Pegasus Yayınları
Sayfa Sayısı :392
Kategori : 3

Arka Kapak : Hayatta ve aşkta ikinci bir şans elde edebilirdi… ama tek bir şartla…Hayattan bıkmış bir fotoğrafçı olan Isabel trafik kazası geçirir. 
Ölüm ve yaşam arasında gidip gelirken bir su tanrıçası tarafından kurtarılır fakat tanrıçanın bir şartı vardır:
Isabel'in zamanda geriye gidip efsanevi Şövalye Lancelot'u baştan çıkararak onu Kraliçe Guinevere'den uzaklaştırması gerekmektedir.


Isabel bunun çok da kötü bir şey olmayacağını düşünür, ne de olsa yakışıklı bir şövalye her kadının hayalidir. Fakat sonunda baştan çıkarılan kişi kendisi olur, hem de Kral Arthur tarafından! Kral, bu gizemli kadın kendisiyle ittifak yapmaya geldiğinde yaşayabilecekleri herhangi bir yakınlaşmanın çok sevdiği krallığını tehlikeye atacağının bilincindedir. 


Peki bu, onu Isabel'le yakınlaşmaktan alıkoyacak mıdır? Konusu :
Tanrıçalar Serisi kitabında konu olarak mitolojiyi en güncellemiş şeklini bizim önümüze sunuyor.Kitap karakterleri hep Olimpos tanrıları ve yahut onlarla bağlantılı oluyor.Mitoloji severler ve ya ilgi duyanların sevebileceği bir kitap serisidir.Efsane Tanrıçası okuduğum diğer kitaplaradan farklı olarak Mitolojik karakter bağlı olarak sadece Su Tanrıçası Coventina yı görüyoruz.
Konu olarak ise Göllerin Leydisi Vivien ( Merlinin takdığı bir isim ) ,Merline aşık ama  Merlin oğlu gibi sevdiği Arthur'un gelecekteki yıkımını görünce ( Guinevere ve Arthur ilişkisi )ölüm uykusuna yatar.Tanrıça  buna bir çare bulmak için Isabel 'i Lancelot'u ayartması için geçmişe getirir. Bunun yanı sıra Isabel'in Camelot daki yaptığı bazı değişiklikler ( Pantolon giyen kadınlar , Mola saatleri , Oyunlar ) ve Oradaki insanlara karşı farklı davranışı da kitap da konu olarak yer alıyor .Alıntılar :

★  Dünyaya iz bırakmak istemenin kibirle bir alakası yok. Bu topraklar üzerinde sürdüğümüz yaşam sona ermeden önce hepimizin yapmayı istediği şey bu değil mi? Çabalarımızla iyi bir şeyler bırakmak.
  Küçükken annemin söylediği bir söz vardı. "Yürek dilediğini yapar."

★ Dünyanın düzeni bu değil miydi? O lanet olasıca kaderi değiştiren tek şey hep doğru kadındı...

Hiçbirimiz aşkı nerede bulacağımızı seçemeyiz.

Yorum : En en sevdiğim seri kitaplarından biri Tanrıçalar Serisidir.Her kitap beni ayrı ayrı heyecana sürüklüyor aslında kuzenimden bu ilk kitabı okumasaydım devamı gelmezdi. Gel gelelim Efsane Tanrıçası kitabına , diğer kitaplara göre bu kitap biraz daha sönük kalıyor bence ama kitabı okurken aklıma sürekli CNBC-e de ki Merlin dizisinin oyuncuları gözümün önündeydi :))
Kitabın olumlu  yerleri ise tabi ki Isabel 'in Camelot'a yaptığı değişiklikler , Arthur a davranışları , Arada Vivien 'nin konuya dahil olması benim için  okumayı kolaylaştırdı.

Sürekli diğer kitaplarla karşılaştırıyorum ama kitabın sonu benim en en en sevdiğim yer oldu . Kesinlike çok iyi bir sondu :)

Son olarak Serisinin en beğendiğim kitapları :   

           
   Beğendiysen Paylaşabilirsin :)
2 yorum:
  1. Zamanında bu yazarın bir serisine başlamıştım ama bitirmemiştim yanılmıyorsam.Bol vampirli bir seriydi:)Fantastik kitaplardan nedense pek haz etmiyorum.Özellikle bol vampirli olanlarından:) Tanıtım güzel olmuş,sevgiler..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. :) Sanırım yazarın tek okumayı sevdiğim serisi bu tabi ilk 3 kitap dan bahsediyorum :) Sonrası olaylar hep aynı :) Umarım karşına sevebileceğin fantastik kitaplar da çıkar :) Teşekkürler :))

      Sil

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin ツ

404

Lütfen Korkmayın

Aradığınız içerik silinmiş olabilir veya yanlış bir arama yapmış olabilirsiniz.

Anasayfa